- Subsydiowane zatrudnienie. Uczestnicy w ramach subsydiowanego zatrudnienia będą mieli prawo do minimum 6 miesięcy zatrudnienia. Podjęcie pracy da im możliwość wejścia lub powrotu na rynek pracy, zdobycia doświadczenia zawodowego, pomoże zbudować ich atrakcyjność zawodową oraz zdobyć praktyczną wiedzę.
Refundacja części kosztów poniesionych na wynagrodzenia oraz składki na ubezpieczenia społeczne zatrudnionych na min. 1/2 etatu uczestników (min. 1/2 minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz ubezpieczenia społeczne od refundowanego wynagrodzenia uczestnika) – na okres min. 6 m-cy.
Pomoc oferowana Przedsiębiorcom (subsydiowane zatrudnienie) stanowi pomoc de minimis. Warunkiem uzyskania pomocy de minimis jest wykazanie przez Przedsiębiorców możliwości skorzystania z takiej pomocy i złożenie wymaganej dokumentacji, w tym dokumentacji potwierdzającej, iż w roku bieżącym oraz w 2 poprzedzających go zamkniętych latach obrotowych przedsiębiorstwo nie przekroczyło pułapu 200 000,00 EURO uzyskanej pomocy de minimis.
- Wyposażenie/doposażenie stanowiska pracy. Pracodawcy, którzy zatrudnią uczestników projektu, zostaną objęci wsparciem de minimis, w ramach którego otrzymają zwrot kosztów na doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy w wysokości 18 500 zł. netto.
Wsparcie w postaci refundacji doposażenia lub wyposażenia stanowiska pracy u pracodawcy jest pomocą de minimis, udzielaną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 2 lipca 2015 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis oraz pomocy publicznej w ramach programów operacyjnych, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020.
Warunkiem uzyskania pomocy de minimis jest wykazanie przez przedsiębiorców możliwości skorzystania z takiej pomocy i złożenie wymaganej dokumentacji, w tym dokumentacji potwierdzającej, iż w roku bieżącym oraz w 2 poprzedzających go zamkniętych latach obrotowych przedsiębiorstwo nie przekroczyło pułapu 200 000,00 EURO uzyskanej pomocy de minimis.